!Stále hledám nová SB!

Chceš nový design?Zdravím všechny fanoušky Emmy Watson a návštěvníky tohoto blogu.
Jak už sami vidíte, dlouho se tady nic nedělo. To proto, že nastalo
na vysoké škole období zkoušek a hlavně období kdy se začíná na oboru
animace pracovat na semestrální práci, tedy na krátkém animovaném filmu.
Kdo to nikdy nezažil, asi nepochopí, ale udělat si trochu čas na psaní blogu
absolutně nelze, pokud se učíte na několik různých předmětů a kreslíte
animák, který má dvě minuty (tzn. za sekundu musíte nakreslit 24 snímků pohybu)
a nad kterým strávíte skoro i přes noc, abyste jej stihli v termínu odevzdat.
No ale teď je už všechno za mnou, takže hurá do doplnění zameškaných restů zde Smějící se.

Za těch pár měsíců se v Emmině životě událo opravdu hodně věcí a věřte, že i když jsem sem nic nepsala, pečlivě jsem je sledovala. Takže pěkně postupně...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reportáž z natáčení HP6 a rozhovor s Yatesem o filmu

16. června 2009 v 16:27 |  Harry Potter
Ve Velké síni bradavické školy čar a kouzel je snídaně v plném proudu, stoly jsou naložené salámy a tousty a neformálně oblečení studenti snídají a baví se. Ron Weasley (Rupert Grint) vstupuje do dveří, oblečen v rudě-zlatou famfrpálovou výzbroj a nervózně se rozhlíží po místnosti.

Vstoupí. Přátelé ho plácají povzbudivě po zádech zatímco prochází centrální uličkou. "Hodně štestí, Rone!" "Spoléháme na tebe, Rone!" "Mám vsazený dva galeony na Nebelvír!"
Obrovský kluk si stoupne Ronovi do cesty. Oba chvíli přešlapují ze strany na stranu, jak mu velký kluk schválně znemožnujě postup, a tak se Ron musí protáhnout, aby se mohl dostat ke svému stolu.

"STŘIH!"

Je leden 2008 a jsme na place filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, který se natáčí v Leavsdenských filmových studiích, dlouhodobém "domově" potterovských filmů. Malé skupině novinářů bylo dovoleno pozorovat natáčení.

Kromě toho, že jsme se mohli účastnit scény, ukazující Ronův debut jako hráče famfrpálu, jsme se posadili a mluvili s režisérem Davidem Yatesem o 6. filmu, který vtrhne do kin 15. července. Následuje upravéná verze našeho rozhovoru:

Myslím, že jste říkal cituji: "Film bude o sexu, drogách a rock and rollu."
Yates: Ano. A chci to upravit. Film bude vlastně o sexu, lektvarech a rock "n" rollu.... Je to úžasná zábava, lehce rebelistická a celkově ta rozpustilá část teenagerského života. Když jakoby poznáváte druhé pohlaví. ... V minulém filmu to bylo o prvním polibku. Tento film je trochu více "sexualizovaný" než ten minulý. Víte, ve smyslu "nevidíme opravdový sex", ale v určitém smyslu tam je. Vztahy jsou více komplikované, romantické a propletené. Takže film posunujeme do nové emocionální i fyzické sféry, v tom smyslu je to celkem zábavné a legrační.

Myslíte si, že jsou fanoušci připraveni vidět ho dospívat ?
Yates: Víte, oni vlastně dospívali s ním, takže počítám, že budou. A to je to, co je nádherné na této filmové sérii, stárne a s ní i postavy. Stárnou i herci.... Myslím, že s ní mají celkem zajímavý vztah a jsem si jistý, že jsou na to připraveni.

V tomto filmu je také více komických prvků než v minulém.
Yates: Určitě. Minulý byl, však víte, opravdu jsme si užili natáčení minulého filmu....v minulém díle se mi líbila ta intenzita příběhu, ale... tenhle je intenzivní, velmi hravý a jsou v něm ohromně vtipné scény. Šestý díl je víc "světlejší" a hravější než pátý.
Stále zde máme hrozivou scénu na konci filmu, ale je zde také spousta smíchu a pro mě jako režiséra je úžasné zařadit trochu jinou rychlost, a to je to, proč jsem to chtěl udělat. Něchtěl jsem dělat film o teenagerském pocitu úzkosti; chtěl jsem stvořit film o teenagerské lásce, a tak, když jsem přebíral režijní taktovku od Mika Newella (režisér čtvrtého filmu, pozn. autora), řekl jsem si, že mám konečně také možnost stvořit část filmu o teenagerské lásce, jako ho tvořil on. A je to strašná zábava znovu to dělat...

Mohl byste nám říct něco o scéně, kterou právě teď točíte ?
Yates: Ano. Tohle je Ronův zápas s velkým "Z". Je opravdu nervózní, není v něm moc dobrý a je vystrašený abych řekl pravdu. Takže je to opravdu o něm a o tom, jak se připravuje na hru. A Harry (Daniel Radcliffe) předstírá, že mu sklouzla ruka a vylil mu do poháru trochu Felix felicis, což je lektvar, který vám jak je vidět přinese ohromné štestí a Harry se chystá předstírat, že mu do poháru nějaký vlije, aby mu dopomohl k bravurní hře. Takže je to taková vznešená, srandovní scéna o Ronově nervozitě na nadcházející zápas...

Jak se herci změnili od minulého filmu ?
Yates: To je zajímavé. Emma (která hraje Hermionu, pozn. autora) si je mnohem více jistá. Myslím tím, byla si jistá už dřív, ale...její herecký výkon... není už tak namáhavý. Dan byl pryč a dělal Equus a nějaké televizní věci, televizní film, a je si také mnohjem víc jistý sám sebou a trochu dospěl. Všichni celkem dospěli. Zlepšují se, jak se očekává tím, jak rostou. Je to povzbudivé a příjemné...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama